FLORIAN 2018 – zbliża się koniec naboru wniosków

7 marca 2018
FLORIAN 2018 – zbliża się koniec naboru wniosków

15 marca br. to ostatni dzień na złożenie wniosku o dotację w ramach programu FLORIAN 2018. Jednostki OSP i gminy mogą ubiegać się o środki dotacyjne na ciężkie, średnie i lekkie samochody pożarnicze, sprzęt specjalistyczny, wyposażenie i uzbrojenie osobiste strażaków.

Pomoc finansowa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku jest niezbędna z uwagi na możliwość wystąpienia różnego rodzaju zagrożeń środowiska. Zakup profesjonalnego sprzętu jest konieczny, aby przeciwdziałać i likwidować te zagrożenia oraz usuwać skutki klęsk żywiołowych – mówi dr inż. Maciej Borzyszkowski, Prezes Zarządu.

Warto również zauważyć, że to właśnie jednostki OSP, zazwyczaj są pierwsze na miejscu zdarzenia i z poświęceniem niosą pomoc. Nam zależy na bezpieczeństwie strażaków-ochotników. Chcąc zminimalizować ryzyko narażenia ich życia przekazujemy środki finansowe na profesjonalny, certyfikowany sprzęt specjalistyczny – dodaje.

W latach 1993 – 2017 Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku udzielił wsparcia finansowego w wysokości ponad 22 mln zł na doposażenie jednostek straży pożarnych w województwie podlaskim. W ramach zrealizowanych zadań zakupiono pojazdy i sprzęt specjalistyczny, umożliwiający prowadzenie akcji ratowniczych, szczególnie w zakresie likwidacji i usuwania skutków zagrożeń środowiska.

Dowiedz się więcej…