Światowy Dzień Ochrony Środowiska z nagrodami!

4 czerwca 2014
Światowy Dzień Ochrony Środowiska z nagrodami!

Chcesz wygrać torbę z nietuzinkowymi gadżetami? Przyjdź z całą rodziną w sobotę, 7 czerwca, na Rynek Kościuszki w Białymstoku, gdzie z okazji Dnia Ochrony Środowiska odbędzie się festyn ekologiczny z wieloma atrakcjami.

Zapraszamy już od godz. 10.00 do stoiska Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku, gdzie można będzie uzyskać informacje na temat naszej działalności oraz zapoznać się z tematyką szeroko pojętej ochrony środowiska. Dla dzieci przygotowaliśmy przyrodnicze zgadywanki z upominkami, a młodzież i dorośli będą mogli wziąć udział w konkursie wiedzy o inwestycjach ekologicznych zrealizowanych na terenie województwa podlaskiego dzięki dofinansowaniu z funduszy europejskich. Wystarczy zapoznać się z treścią ulotki konkursowej*, odpowiedzieć na trzy pytania i wrzucić kupon do urny przy stoisku WFOŚiGW w Białymstoku. Ok. godz. 12 i 14.30 zaplanowaliśmy losowanie zgromadzonych kuponów. Stu szczęśliwców otrzyma torby z intrygującą zawartością. Znajdzie się tam m.in.: coś dla kierowców (ładowarka z portem USB, osłonki przeciwsłoneczne, odświeżacz samochodowy), oryginalne dzwonki z kompasami dla rowerzystów oraz krokomierze dla wszystkich pragnących poprawić swoją kondycję.

Światowy Dzień Ochrony Środowiska z nagrodami!

* Konkurs współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.

Na Rynku Kościuszki tego dnia będzie na Państwa czekać wiele innych atrakcji z mnóstwem zabaw i konkursów z nagrodami. Ciekawe ekologiczne atrakcje zagwarantują stoiska: RDOŚ w Białymstoku, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej, Białowieskiego Parku Narodowego, Biebrzańskiego Parku Narodowego, Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi, Suwalskiego Parku Krajobrazowego, Nasz Białystok jest Eko z Przedsiębiorstwa Usługowo-Handlowo-Produkcyjnego „LECH” oraz Starostwa Powiatowego w Hajnówce. Każdy wystawiony namiot będzie miał propozycje dla młodszych i nieco starszych miłośników przyrody: m.in. rozwiązywanie zagadek przyrodniczych, układanie magnetycznych tablic edukacyjnych, zgadywanie tropów zwierząt oraz quizy rysunkowe.
O godzinie 12.00 odbędzie się również pokaz mody ekologicznej EKO STYL 2014 – kolekcji wykonanej z materiałów przeznaczonych do recykligu, którą przedstawią dzieci z kl. „0” z Zespołu Szkół im Jana Pawła II i Przedszkola Samorządowego w Kleosinie.
To będzie również wyjątkowa okazja do zdobycia – niedostępnych w sprzedaży – publikacji RDOŚ w Białymstoku „Dlaczego w trawie piszczy? Gawędy Simony Kossak”. Każdy kto przyniesie 80 butelek typu PET otrzyma album wraz z płytą CD z radiowymi opowieściami prof. Kossak. Warto je posiadać w swojej przyrodniczej biblioteczce, więc już od dziś zacznijcie zbierać plastikowe butelki.
Nasz Białystok jest Eko wystawi się ze stoiskiem ekologicznym, w którym przeprowadzane będą warsztaty, zabawy edukacyjne, kącik rysunkowy oraz kącik malowania twarzy. Dodatkowo przeprowadzona zostanie zbiórka zużytych baterii pod hasłem „Bez stresu dla środowiska”. Każdy kto przyniesie co najmniej 10 zużytych baterii otrzyma antystresową zabawkę oraz ekologiczną torbę.
Festyn odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Białegostoku, a patronat medialny sprawują: Polskie Radio Białystok oraz TVP oddział w Białymstoku.

Światowy Dzień Ochrony Środowiska z nagrodami!

Stoisko WFOŚiGW w Białymstoku podczas ubiegłorocznego festynu z okazji

Światowego Dnia Ochrony Środowiska było oblegane i przez dorosłych i przez dzieci