Pierwsze spotkania edukacyjno-informacyjne dotyczące biogazu za nami

9 lipca 2024
Pierwsze spotkania edukacyjno-informacyjne dotyczące biogazu za nami

W dniach 4-5 lipca 2024 roku w Białymstoku, Wasilkowie, Zabłudowie i Choroszczy odbyły się spotkania szkoleniowo-informacyjne na temat biogazu/biometanu w Polsce, które poprowadził pan Miłosz Krzymiński. Była to okazja do zdobycia wiedzy m.in. na temat tego czym są biogazownie, jak funkcjonują, jakie niosą ze sobą korzyści, ile kosztuje taka inwestycja i jakie mogą być źródła jej finansowania. Prelegent odpowiadał też na pytania uczestników szkolenia i wyjaśniał trudniejsze kwestie.

Dziękujemy wszystkim za obecność i rozmowę. Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych spotkaniach, które już niebawem. Szczegóły na stronie internetowej i w mediach społecznościowych.

Spotkanie odbyło się w ramach kampanii Bioinitium realizowanej we współpracy z Instytutem Ochrony Środowiska – Państwowym Instytutem Badawczym, Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

Projekt ma na celu udzielenie praktycznych odpowiedzi na wszystkie zagadnienia dotyczące technicznych, organizacyjnych, prawnych i ekonomicznych aspektów związanych z wytwarzaniem i wykorzystaniem paliwa biogazowego.