Ministerstwo Środowiska zaprasza do udziału w konkursach

11 września 2015
Ministerstwo Środowiska zaprasza do udziału w konkursach

Ministerstwo Środowiska ogłosiło trzy konkursy: ECO DESIGN – skierowany do producentów, dystrybutorów i usługodawców, EKOBAJA – dla nauczycieli przedszkoli i klas 1-3 szkół podstawowych oraz „Zielone miasta – w stronę przyszłości” dla gmin.

1. II edycja konkursu ECO DESIGN
Produkty Eco Design należy zgłaszać do 18 września 2015 r. Rozwiązania finalistów zostaną zaprezentowane w Poznaniu, w dniach 27-30 października 2015 r., podczas Międzynarodowych Targów Technologii i Produktów dla Zrównoważonego Rozwoju i Usług Komunalnych POL-ECO-SYSTEM.
Więcej informacji: http://www.mos.gov.pl/artykul/7_archiwum/24997_ekologiczne_projektowanie_ii_edycja_konkursu.html

 2.    Konkurs EKOBAJA
„Ekobaja” to ogólnopolski konkurs ekologiczno-literacki skierowany do nauczycieli przedszkoli i klas 1-3 szkół podstawowych, a także do wszystkich lubiących pisać, pełnoletnich pisarzy-amatorów, np. rodziców czy studentów.
Więcej informacji: http://ekobaja.eu/
 
3.    II edycje konkursu „Zielone miasta – w stronę przyszłości!” skierowanego do gmin
Celem konkursu  jest upowszechnianie nowoczesnej i przyjaznej środowisku polityki miejskiej, a także promowanie działań zmierzających do zrównoważonego rozwoju miast. Mogą wziąć w nim udział miasta na prawach powiatu i gminy miejskie, których przedsięwzięcia lub inwestycje rozpoczęły się nie wcześniej niż w 2006 r., a zakończyły co najmniej 1 miesiąc przed złożeniem wniosku konkursowego.
Więcej informacji: http://zielonemiasta.eu/