MIKRORETENCJA – 22 CZERWCA 2026 RUSZA NABÓR WNIOSKÓW

1 czerwca 2026
MIKRORETENCJA – 22 CZERWCA 2026 RUSZA NABÓR WNIOSKÓW

WFOŚiGW w Białymstoku ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie dla grantobiorców (osób fizycznych) w ramach Projektu Grantowego „Wsparcie indywidualnej mikroretencji wód opadowych na terenie województwa podlaskiego” – MIKRORETENCJA finansowanego z programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko (FEnIKS) 2021-2027. Wnioski o dofinansowanie będzie można składać od 22 czerwca 2026 r. Nabór prowadzony przez WFOŚiGW w Białymstoku dotyczy nieruchomości (przedsięwzięć) zlokalizowanych w województwie podlaskim.

Przedmiotem wsparcia w ramach projektu są instalacje do zbierania, magazynowania, retencjonowania oraz wykorzystywania wód opadowych i roztopowych. 

Szczegółowe informacje dotyczące projektu, w tym grantobiorcy uprawnieni do składania wniosków, rodzaje przedsięwzięć podlegających wsparciu, wysokość dotacji, forma składania wniosków oraz inne warunki dofinansowania, zostały określone w Regulaminie naboru dla Grantobiorców.

Ogłoszenie o naborze wniosków oraz Regulamin naboru są dostępne pod adresem:

https://wfosigw.bialystok.pl/mikroretencja