Gawęd Simony Kossak ciąg dalszy

24 czerwca 2015
Gawęd Simony Kossak ciąg dalszy

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Białymstoku wydała II edycję Gawęd Simony Kossak. Dlaczego w trawie piszczy? Projekt sfinansował WFOŚiGW w Białymstoku.

Publikacja została wydana w nakładzie 3 tys. egzemplarzy wraz z dołączonymi do niej płytami CD z radiowymi, częściowo niepublikowanymi, gawędami prof. Simony Kossak. Wydawnictwo nie będzie dostępne w bezpośredniej sprzedaży. Głównymi adresatami książki są uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich z terenu województwa podlaskiego oraz czytelnicy Książnicy Podlaskiej. Inicjatywa ma na celu przybliżenie czytelnikom tajemnic przyrody. Podział gawęd na cztery części jest związany z porami roku. Ukazuje przemijanie i przemiany przyrody w czasie.
Pierwsze wydanie tej publikacji w 2009 r., również dofinansowane przez WFOŚiGW w Białymstoku, okazało się wielkim sukcesem, co zostało docenione nagrodą Podlaskiej Marki Roku w dziedzinie Przedsięwzięcie.
Prof. Simona Kossak była osobą nietuzinkową, z rzadko spotykaną umiejętnością przekazywania olbrzymiej wiedzy w ciekawy, zrozumiały, a jednocześnie prosty sposób. W jej wypowiedziach czuć wielką pasję, którą zarażała wszystkich wokół oraz autentyzm połączony z olbrzymim poczuciem humoru.
(źródło: RDOŚ w Białymstoku)

 

Gawęd Simony Kossak ciąg dalszy
Fot. RDOŚ w Białymstoku