Gala jubileuszowa z okazji 30-lecia WFOŚiGW w Białymstoku

20 września 2023
Gala jubileuszowa z okazji 30-lecia WFOŚiGW w Białymstoku

19 września 2023 roku na Scenie Kameralnej Opery i Filharmonii Podlaskiej odbyła się uroczysta gala z okazji 30 lat istnienia Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku.

Prezes Funduszu Maciej Borzyszkowski w swoim wystąpieniu podkreślił, że w czasie 30 lat istnienia instytucji na wsparcie ochrony środowiska i gospodarki wodnej w województwie podlaskim przeznaczono ponad miliard złotych. Dodał też, że krąg beneficjentów jest bardzo szeroki – są to m.in. rolnicy, właściciele budynków jednorodzinnych, strażacy ochotnicy, dzieci i młodzież, szkoły, samorządy czy parki narodowe. Zaznaczył również, że przez te lata zmieniało się nasze podejście do ochrony środowiska, efekty pracy będą docenione przez przyszłe pokolenia.

Podczas jubileuszu 30-lecia za swoją pracę zostali uhonorowani pracownicy oraz członkowie zarządu Funduszu. Wojewoda podlaski wręczył Medale za Długoletnią Służbę przyznane przez prezydenta Andrzeja Dudę oraz Honorowe Odznaki „Za Zasługi dla Ochrony Środowiska i Klimatu”, przyznane przez minister klimatu i środowiska. Skierowała też ona list do uczestników wydarzenia, który odczytał przedstawiciel resortu i przewodniczący Rady Nadzorczej WFOŚiGW w Białymstoku, Piotr Stępiński. Minister podziękowała w nim pracownikom i kierownictwu Funduszu za pracę na rzecz poprawy stanu środowiska województwa podlaskiego, realizowane programy, a także pogratulowała odznaczonym.

Podczas uroczystości został odsłonięty specjalnie przygotowany na tę okazję obraz pędzla ełckiego artysty Piotra Topczyłko, a oprawę muzyczną zapewniła Basia Pospieszalska wraz z zespołem. Zapis wydarzenia na żywo w formie rysunkowej rejestrowała Agata Jakuszko, pionierka sketchnotingu w Polsce.