Finał 26. edycji Targów POLEKO

23 października 2014
Finał 26. edycji Targów POLEKO

W Poznaniu dobiegła końca 26. edycja Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POLEKO. Honorowy patronat nad targami objął Minister Środowiska Maciej Grabowski.

Przez 4 dni stoisko Ministerstwa Środowiska było źródłem kompleksowych informacji o funduszach na ochronę środowiska. Tradycyjnie na stoisku MŚ sporo uwagi poświęcano funduszom europejskim. Przez 4 dni przedstawiciele resortu oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pozostawali do dyspozycji gości Targów. Służyli kompleksową wiedzą z zakresu możliwości otrzymania dofinansowania ze środków Programu Infrastruktura i Środowisko oraz funduszy EOG i norweskich na realizację przedsięwzięć wspierających ochronę środowiska.
Na stoisku nie zabrakło przedstawicieli Instytucji Wdrażających Program Infrastruktura i Środowisko, czyli 16 wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej wraz z Centrum Koordynacji Projektów Środowiskowych, którzy dzielili się z Państwem swoją wiedzą na temat Programu. Na targach była to też okazja do zapoznania się z możliwościami otrzymania wsparcia finansowego oferowanego przez wfośigw.
W tym roku tematem przewodnim wydarzenia był „Eco design. Projektowanie przyszłości”. Minister środowiska Maciej Grabowski, w trakcie uroczystego otwarcia targów, wręczył statuetki i wyróżnienia w ramach konkursu skierowanego do producentów, dystrybutorów oraz usługodawców, których produkty lub usługi wpisują się w nurt ekologicznego projektowania. Nagrodzone rozwiązania było można obejrzeć na wystawie podczas POLEKO. Więcej o wynikach konkursu tutaj.