EKO FORUM POGRANICZA MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA

23 maja 2018
EKO FORUM POGRANICZA MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA

EKO FORUM POGRANICZA

MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA

Przede wszystkim o możliwościach rozwoju rolnictwa ekologicznego w naszym województwie toczyła się debata w trakcie trwania Eko Forum Pogranicza w Suwałkach, które odbyło się 21 maja 2018 r. w siedzibie suwalskiego Parku Naukowo-Technologicznego Polska-Wschód. To międzynarodowa konferencja „Ekologia – Gospodarka – Biznes”, która przyciągnęła około dwieście osób w tym gości z pięciu krajów nadbałtyckich. Wydarzeniu towarzyszyła degustacja zdrowej żywności oraz prezentacja urządzeń, które mogą pomóc w jej produkcji. To właśnie województwo podlaskie jest miejscem, gdzie trwa rozkwit ekologicznego rolnictwa.

Drugim tematem konferencji była ekoenergia i jej wpływ na rozwój gospodarki. To właśnie ta problematyka zachęciła do udziału naszych doradców energetycznych do udziału w wydarzeniu i debacie. W toku obrad, Prezes Zarządu WFOŚiGW w Białymstoku Maciej Borzyszkowski zaprezentował możliwości wsparcia inwestycji m.in. z zakresu ochrony środowiska i atmosfery, bioróżnorodności, efektywności energetycznej, OZE itp.

Organizatorem konferencji była Fundacja Ośrodek Wspierania Ekologii, konferencja dofinansowana została przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku a Patronatu Honorowego nad wydarzeniem udzieliło Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwo Energii oraz Wojewoda Podlaski.