„EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA W GMINIE” ZAPROSZENIE NA KONFERENCJĘ

Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy pracowników jednostek samorządu terytorialnego do udziału w konferencji pt.:
„EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA W GMINIE”
Termin: 10 czerwca 2026 r.
Miejsce: Sala konferencyjna Hotelu Traugutta3
ul. Romualda Traugutta 3, 15-145 Białystok
Rosnące koszty energii oraz wyzwania związane z transformacją energetyczną sprawiają, że skuteczne zarządzanie energią staje się jednym z kluczowych obszarów funkcjonowania współczesnych gmin. Konferencja będzie przestrzenią do rozmowy o praktycznych rozwiązaniach, możliwościach oszczędzania energii oraz działaniach wspierających rozwój nowoczesnego i efektywnego energetycznie samorządu.
Podczas wydarzenia eksperci ze środowiska naukowego, administracji samorządowej oraz specjaliści z obszaru doradztwa energetycznego przedstawią zagadnienia związane m.in. z:
- efektywnym zarządzaniem energią w gminie,
- rolą i zadaniami Gminnego Energetyka,
- ograniczaniem kosztów zużycia energii w jednostkach samorządowych,
- możliwościami pozyskiwania wiedzy i kompetencji w zakresie energetyki samorządowej.
Uczestnicy konferencji będą mogli również dowiedzieć się więcej o planowanym bezpłatnym szkoleniu prowadzonym przez doradców energetycznych, przygotowującym do pełnienia funkcji Gminnego Energetyka.
Udział w konferencji jest bezpłatny, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o potwierdzenie udziału do dnia 8 czerwca 2026 r.
Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: doradztwo@wfosigw.bialystok.pl
Mamy nadzieję, że konferencja stanie się inspiracją do wdrażania rozwiązań sprzyjających oszczędnościom energetycznym oraz zrównoważonemu rozwojowi lokalnych społeczności.
Z wyrazami szacunku,
Prezes Zarządu
Wojewódzkiego Funduszu Ochrony
Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku
Marek Sakowicz
Agenda wydarzenia dostępna tutaj: [link] (PDF, 126.5KB)
#ProjektDoradztwaEnergetycznego, #FunduszeEuropejskie, #OZE, #EfektywnośćEnergetyczna #GminaPrzyszłości #Energia #Samorząd #Białystok #ZrównoważonyRozwój #OszczędnośćEnergii #TransformacjaEnergetyczna #Konferencja #GminnyEnergetyk

