„EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA W GMINIE” ZAPROSZENIE NA KONFERENCJĘ

28 maja 2026
„EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA W GMINIE”    ZAPROSZENIE NA KONFERENCJĘ

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy pracowników jednostek samorządu terytorialnego do udziału w konferencji pt.:

„EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA W GMINIE”

Termin: 10 czerwca 2026 r.
Miejsce: Sala konferencyjna Hotelu Traugutta3
ul. Romualda Traugutta 3, 15-145 Białystok

Rosnące koszty energii oraz wyzwania związane z transformacją energetyczną sprawiają, że skuteczne zarządzanie energią staje się jednym z kluczowych obszarów funkcjonowania współczesnych gmin. Konferencja będzie przestrzenią do rozmowy o praktycznych rozwiązaniach, możliwościach oszczędzania energii oraz działaniach wspierających rozwój nowoczesnego i efektywnego energetycznie samorządu.

Podczas wydarzenia eksperci ze środowiska naukowego, administracji samorządowej oraz specjaliści z obszaru doradztwa energetycznego przedstawią zagadnienia związane m.in. z:

  • efektywnym zarządzaniem energią w gminie,
  • rolą i zadaniami Gminnego Energetyka,
  • ograniczaniem kosztów zużycia energii w jednostkach samorządowych,
  • możliwościami pozyskiwania wiedzy i kompetencji w zakresie energetyki samorządowej.

Uczestnicy konferencji będą mogli również dowiedzieć się więcej o planowanym bezpłatnym szkoleniu prowadzonym przez doradców energetycznych, przygotowującym do pełnienia funkcji Gminnego Energetyka.

Udział w konferencji jest bezpłatny, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o potwierdzenie udziału do dnia 8 czerwca 2026 r.

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: doradztwo@wfosigw.bialystok.pl

Mamy nadzieję, że konferencja stanie się inspiracją do wdrażania rozwiązań sprzyjających oszczędnościom energetycznym oraz zrównoważonemu rozwojowi lokalnych społeczności.

                          Z wyrazami szacunku,

 

Prezes Zarządu

Wojewódzkiego Funduszu Ochrony
Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku

                                Marek Sakowicz

 

Agenda wydarzenia dostępna tutaj: [link] (PDF, 126.5KB)

 

#ProjektDoradztwaEnergetycznego, #FunduszeEuropejskie, #OZE, #EfektywnośćEnergetyczna #GminaPrzyszłości #Energia #Samorząd #Białystok #ZrównoważonyRozwój #OszczędnośćEnergii #TransformacjaEnergetyczna #Konferencja #GminnyEnergetyk