Briefing prasowy poświęcony naborowi do 3. edycji programu Moja Woda

3 sierpnia 2023
Briefing prasowy poświęcony naborowi do 3. edycji programu Moja Woda
3 sierpnia br. w Łomży odbył się briefing prasowy poświęcony naborowi do 3. edycji programu Moja Woda z udziałem posła Jarosława Zielińskiego i senatora Marka Komorowskiego.
 
Poprzednie edycje zakończyły się ogromnym sukcesem. Tysiące polskich rodzin włączyło się aktywnie w zapobieganie suszy. Beneficjenci skorzystali z dotacji do 5 tysięcy złotych, ale również zainwestowali własne pieniądze w budowę przydomowej instalacji retencyjnej, gdyż są świadome korzyści z magazynowania i wykorzystania deszczówki – powiedział podczas spotkania z mediami Maciej Borzyszkowski, prezes WFOŚiGW w Białymstoku.
 
W ramach programu „Moja Woda”, do którego 3 sierpnia ruszył nabór, można będzie uzyskać dotację w wysokości 6 tys. zł, która obejmuje do 80 proc. kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia służącego przydomowej retencji.
 
Pieniądze z NFOŚiGW należy przeznaczyć na zakup komponentów, które są trwałą częścią systemu nawadniania czy innego wykorzystywania wód opadowych oraz na koszty adaptacji elementów już istniejących.