Aktualności

Kolejny nabór na staże w WFOŚiGW

2018-11-08 09:39 Kolejny nabór na staże w WFOŚiGW

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku (WFOŚiGW w Białymstoku) zaprasza absolwentów szkół wyższych z zakresu: Nauk o Środowisku, Nauk Technicznych, Nauk Ekonomicznych, Nauk Rolniczych do odbycia stażu zawodowego. Propozycja kierowana jest w szczególności do absolwentów studiów II stopnia.

Czytaj więcej...
Targi POL-ECO SYSTEM 2018 w Poznaniu

2018-11-05 10:03 Targi POL-ECO SYSTEM 2018 w Poznaniu

W dniach 23-25 października 2018 r. w Poznaniu odbyła się kolejna odsłona Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POL-ECO SYSTEM, podczas których prezentowano zaawansowane technologie i rozwiązania służące ochronie środowiska i zrównoważonemu rozwojowi.  Swoje wspólne stoisko miały Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, których pracownicy służyli kompleksową wiedzą o możliwościach dofinansowania przedsięwzięć z zakresu ochrony środowiska - w tym na temat rządowego programu Czyste Powietrze oraz doradztwa energetycznego.

Czytaj więcej...
1 mln złotych dla Spółdzielni Mieszkaniowej w Wysokiem Mazowieckiem

2018-10-20 21:45 1 mln złotych dla Spółdzielni Mieszkaniowej w Wysokiem Mazowieckiem

Dnia 17 października br. została podpisana pierwsza umowa na Pożyczkę Termomodernizacyjną w kwocie 1 miliona złotych, której beneficjentem jest Spółdzielnia Mieszkaniowa w Wysokiem Mazowieckiem. WFOŚiGW w Białymstoku reprezentowali Prezes Zarządu Maciej Borzyszkowski oraz Wiceprezes Zarządu i jednocześnie koordynator programu Magdalena Tymińska, Spółdzielnię Mieszkaniową natomiast - Prezes Zarządu Ireneusz Tadeusz Borek oraz  Wiceprezes Zarządu Waldemar Sokolik. Za środki pochodzące z pożyczki zostanie ocieplony budynek mieszkalny wielorodzinny w Wysokiem Mazowieckiem.

Czytaj więcej...
Czyste Powietrze dla suwalczan - spotkanie informacyjne z Premierem Mateuszem Morawieckim.

2018-10-11 16:03 Czyste Powietrze dla suwalczan - spotkanie informacyjne z Premierem Mateuszem Morawieckim.

W środę 10 października do Państwowej Szkoły Muzycznej w Suwałkach przybyli licznie suwalczanie, aby dowiedzieć się, jak otrzymać rządową dotację na wymianę starych pieców i kotłów, okien i drzwi, czy też na docieplenie domów. Spotkanie informacyjne - którego organizatorem był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku - odbyło się z udziałem Premiera Rzeczypospolitej Mateusza Morawieckiego.

Czytaj więcej...
Spotkania informacyjne w ramach Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze” [01-26.10.2018]

2018-09-27 13:40 Spotkania informacyjne w ramach Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze” [01-26.10.2018]

W związku z wdrażaniem Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze” WFOŚiGW w Białymstoku informuje, iż od 4 września 2018 r. na terenie województwa podlaskiego rusza cykl spotkań z mieszkańcami, na których pracownicy Funduszu przybliżą założenia Programu oraz procedurę składania wniosków. Poniżej załączamy harmonogram spotkań w terminie od 1 do 26 października br.

Czytaj więcej...
Ruszył nabór na staże dla absolwentów

2018-09-25 09:09 Ruszył nabór na staże dla absolwentów

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku (WFOŚiGW w Białymstoku) zaprasza absolwentów Nauk o Środowisku, Nauk Technicznych, Nauk Ekonomicznych, Nauk Rolniczych do odbycia stażu zawodowego. Propozycja kierowana jest w szczególności do absolwentów studiów II stopnia.

Czytaj więcej...
 Konkurs dla uczniów szkół średnich

2018-09-25 09:07 Konkurs dla uczniów szkół średnich "Młodzieżowe Przesłanie Klimatyczne dla przyszłości"

Zapraszamy młodzież szkół średnich do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie „Młodzieżowe Przesłanie Klimatyczne dla przyszłości”. Konkurs rozpoczął się 3 września 2018 roku, a jego finał w postaci Młodzieżowego Kongresu Klimatycznego, będzie miał miejsce 24 października 2018 podczas Międzynarodowych Targów Poznańskich POL-ECO SYSTEM.

Czytaj więcej...
Zwrot gminom utraconych dochodów z tytułu zwolnienia z podatku od nieruchomości gruntów pod wodami za 2017 r.

2018-09-19 08:12 Zwrot gminom utraconych dochodów z tytułu zwolnienia z podatku od nieruchomości gruntów pod wodami za 2017 r.

Informujemy, że w Dz.U. z 2018 r. pod poz. 1722 opublikowano ustawę z 20 lipca 2018 r. o zmianie ustawy – Prawo wodne oraz niektórych innych ustaw, w której zostały wyjaśnione wątpliwości interpretacyjne związane z określeniem podmiotu który powinien dokonywać zwrotu gminom utraconych dochodów z tytułu podatku od nieruchomości od gruntów pod wodami powierzchniowymi płynącymi jezior oraz gruntów zajętych pod sztuczne zbiorniki wodne za rok 2017.

Czytaj więcej...
BIP                           ePUAP                             17 Funduszy
© 2015 WFOŚiGW w Białymstoku | Wszystkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie: sm32 STUDIO